TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Jest to dokument, opublikowany w 2013 roku przez Centrum Kompetencyjne PDF/UA Stowarzyszenia PDF. Zawiera listę wszystkich możliwych sposobów niepowodzenia PDF/UA. Składa się z 31 punktów kontrolnych i 136 warunków awaryjnych. 89 warunków awaryjnych może być ocenionych całkowicie przez oprogramowanie, 47 wymaga pewnego poziomu walidacji przez człowieka. Niektóre warunki awarii odnoszą się do dokumentu, niektóre do strony, a większość do poszczególnych obiektów, takich jak znaczniki, tabele lub przypisy.
Protokół Matterhorn stworzono, aby pomóc programistom i autorom dokumentów tworzenie w pełni dostępnych plików i formularzy PDF, zgodnie ze standardem PDF/UA. Protokół Matterhorn pomaga ustalić priorytety zarówno w badaniach jak i w realizacji. Umożliwia programistom, którzy nie są jeszcze w pełni zaznajomieni z każdym szczegółem PDF/UA, natychmiast przystąpić do pracy, przyspieszając wszystkie aspekty rozwoju kodu i produktu.
Oto kilka przykładowych warunków awarii, które można zidentyfikować za pomocą oprogramowania:
Oto kilka przykładowych warunków awarii, które wymagają oceny człowieka:
Istnieją automatyczne narzędzia, które wykorzystując warunki awarii określone w Protokole Matterhorn, mogą pomóc nam ocenić dostępność dokumentu PDF. Jednak jak widać, takie sprawdzanie powinno się odbywać zarówno przy użyciu narzędzi automatycznych, jak i przez człowieka. Są bowiem elementy, które nie są w stanie być zweryfikowane przez automat.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »