TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Koordynatorzy ds. dostępności na Politechnice Wrocławskiej

Problemy z dostępnością plików PDF

PDF to format, który został stworzony do drukowania i wyświetlania na ekranie, więc często nie działa dobrze z technologiami pomocniczymi. Podstawowe problemy z plikami PDF, jakie napotykają osoby korzystające z technologii asystujących, to:

  • Plik PDF to obraz tekstu, a nie sam tekst. Oznacza to, że nie można uzyskać dostępu do treści za pomocą technologii wspomagającej. 
  • Plik PDF nie ma zdefiniowanej struktury - nie wie nic o takich elementach, jak „nagłówki”, „listy”, a nawet „zdania” i „akapity”. To oznacza, że osoba korzystająca z czytnika ekranu nie może przechodzić po nagłówkach, czy odczytywać akapitów, przez co nie ma możliwości zrozumienia tekstu.
  • Kolejność czytania. Plik PDF pozbawiony struktury, nie ma zdefiniowanej właściwej kolejności czytania. Często powoduje to, że pewne elementy stron są odczytywane w niewłaściwej kolejności albo nie są odczytywane wcale.
Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję