TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
*§ 20. Stanowiska postojowe dla samochodów osób niepełnosprawnych Stanowiska postojowe dla samochodów osobowych, z których korzystają wyłącznie osoby niepełnosprawne, mogą być zbliżone bez żadnych ograniczeń do okien innych budynków. Miejsca te wymagają odpowiedniego oznakowania.
*§ 21. Wymiary stanowisk postojowych dla samochodów
- Stanowiska postojowe dla samochodów powinny mieć wymiary wynoszące co najmniej:
- (...)
- szerokość 3,6 m i długość 5 m – w przypadku samochodów osobowych użytkowanych przez osoby niepełnosprawne
- W przypadku usytuowania wzdłuż jezdni stanowiska postojowe dla samochodów powinny mieć wymiary wynoszące co najmniej:
- (...)
- szerokość 3,6 m i długość 6 m – w przypadku samochodów osobowych użytkowanych przez osoby niepełnosprawne;
Rozdział 9. Urządzenia dźwigowe
§ 193. Dźwigi
2a. Kabina dźwigu osobowego dostępna dla osób niepełnosprawnych powinna mieć szerokość co najmniej 1,1 m i długość 1,4 m, poręcze na wysokości 0,9 m oraz tablicę przyzywową na wysokości od 0,8 m do 1,2 m w odległości nie mniejszej niż 0,5 m od naroża kabiny z dodatkowym oznakowaniem dla osób niewidomych i informacją głosową.
§ 194. Dostęp do dźwigu
2. Różnica poziomów podłogi kabiny dźwigu, zatrzymującego się na kondygnacji użytkowej, i posadzki tej kondygnacji przy wyjściu z dźwigu nie powinna być większa niż 0,02 m.
§ 195. Odległość drzwi dźwigu od przeciwległej ściany
Odległość pomiędzy zamkniętymi drzwiami przystankowymi dźwigu a przeciwległą ścianą lub inną przegrodą powinna wynosić co najmniej:
1) dla dźwigów osobowych - 1,6 m;
§ 86. Ustęp dla osób niepełnosprawnych
- W budynku, na kondygnacjach dostępnych dla osób niepełnosprawnych, co najmniej jedno z ogólnodostępnych pomieszczeń higienicznosanitarnych powinno być przystosowane dla tych osób przez:
- zapewnienie przestrzeni manewrowej o wymiarach co najmniej 1,5 x 1,5 m;
- stosowanie w tych pomieszczeniach i na trasie dojazdu do nich drzwi bez progów;
- zainstalowanie odpowiednio przystosowanej, co najmniej jednej miski ustępowej i umywalki, a także jednego natrysku, jeżeli ze względu na przeznaczenie przewiduje się w budynku takie urządzenia;
- zainstalowanie uchwytów ułatwiających korzystanie z urządzeń higienicznosanitarnych.
- Dopuszcza się stosowanie pojedynczego ustępu dla osób niepełnosprawnych bez przedsionka oddzielającego od komunikacji ogólnej.
Udogodnienia zapewniające dostępność pawilonu dla osób niepełnosprawnych: pochylnia (podjazd/trap) oraz prześwit drzwi wejściowych i wyjściowych wynoszący co najmniej 110 cm. Udogodnienia dla niepełnosprawnych zgodne z odpowiednimi normami, przepisami szczegółowymi oraz praktyką w tym zakresie.
Przy wykonywaniu wystawy należy uwzględnić następujące przesłanki:
Kompleksowy montaż wystawy: rozmieszczenie ekspozytorów na terenach eventów w sąsiedztwie pawilonu wystawienniczego (przykłady aranżacji w Załączniku nr XY) oraz przyłączenie do prądu na potrzeby oświetlenia ekspozytorów. Zabezpieczenie przyłącza elektrycznego w sposób zapewniający bezpieczeństwo zwiedzających (np. najazdy na przewody, jeśli konieczne ze względu na przebieg przewodów na trakcie pieszym) oraz bezawaryjną i bezpieczną eksploatacje plenerową, w szczególności w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »