TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego
Adres:
plac Grunwaldzki 11,
50-384 Wrocław
Teren wokół budynku jest dostępny dla osób z niepełnosprawnościami. Posadzki są równe, bez szczelin między elementami wykończenia. Przy budynku znajdują się dwa maszty, które barwą zbliżone są do posadzki.
Miejsca parkingowych dla OzN zlokalizowane są na terenie kampusu. Nie są one usytuowane w bezpośrednim sąsiedztwie budynku.
Wejście główne do budynku usytuowane jest przy Alei Profesorów. Jest ono dostępne z poziomu terenu. Do wejścia budynku prowadzi ścieżka dotykowa (ścieżka orientacj dla osób z niepełnosprawnością wzroku) w formie łapacza.
Drzwi wejściowe są rozwierane i otwierane ręcznie. Są one łatwe w obsłudze. Pozostałe wejscia do budynku również są dostępne dla osób z niepełnosprawnoścami. W folu budynku znajdują się ścieżki dotykowe prowadzące do dziekanatu z prawej strony) oraz do szatni i windy (z lewej strony). W holu znajduje się również czytelna informacja wizualna oraz plan tyflograficzny przedstawiajacy plan parteru.
Budynek ma 10 kondygnacji. Na wszystkie kondygnacje zapewniono dostęp osobom z niepełnosprawnościami poprzez 3 dźwigi osobowe. Jeden z nich przeznaczony jest dla ekip ratowniczych do wykorzystania w czasie ewakuacji. Parter i pierwsze piętro mieści część audytoryjną oraz halę technologiczną i laboratoria. Wyższe kondygnacje to część dydaktyczna (8 pięter).
Parter i pierwsze piętro budynku są rozległe, a układ jest zróżnicowany. Od drugiego piętra rzut budynku jest powtarzalny, na planie prostokąta.
W salach wykładowych o układzie amfiteatralnym dostęp dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich zapewniono tylko w górnej części.
W budynku na każdej kondygnacji znajduje się toaleta przeznaczona dla osób z niepełnosprawnościami.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W budynku nie ma znaczników dźwiękowych.
W budynku są ścieżki orientacji w holu budynku oraz na pierwszym piętrze (doprowadzenie do planu budynku.
W budynku są plany dotykowe obiektu (plany tyflograficzne) - mieszczą się on na każdej kondygnacji.
W budynku znajduje się czytelny system informacji wizualnej zgodny ze standardem PWr. Tablice wyposażone są w piktogramy, czytelną czcionkę, kody QR, opisy w języku polskim i angielskim oraz w alfabecie Braille'a. Na każdej kondygnacji umieszczone są tablice kierunkowe i ze spisem pomieszczeń.
W budynku nie ma pętli indukcyjnych.
W budynku nie ma możliwości skorzystania z usług tłumacza migowego (w przypadku potrzeby skorzystania z usług tłumacza migowego, należy skontaktować się z Działem Dostępności i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami minimum 48h przed planowaną wizytą (e-mail: pomoc.n@pwr.edu.pl).
W budynku znajdują się trzy krzesła ewakuacyjne - na 1, 5 i 10 piętrze.
Ostatnia aktualizacja deklaracji: marzec 2024
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »