TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Koordynatorzy ds. dostępności na Politechnice Wrocławskiej

Deklaracja dostępności budynku C3

Informacje podstawowe

Budynek stanowi część zespołu budynków C-1 - C-5.

Adres:

ul. Janiszewskiego 11-17

50-372 Wrocław

Telefon portiernia: 71 320 25 31

Teren wokół budynku

Teren wokół budynku jest dostępny dla osób z niepełnosprawnościami. Chodniki są równe, bez szczelin między elementami wykończenia. Różnice poziomów na ścieżkach wokół budynku niwelowane są łagodnymi spadkami terenu.

Najbliższe miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami znajdują się w pobliżu wejścia do budynku C-1, wzdłuż ul. Janiszewskiego.

Wejście do budynku

Budynek C-3 stanowi część zespołu budynków C-1 – C-5 i nie ma on swojego indywidualnego głównego wejścia. Dostęp do budynku możliwy jest przez budynek C-1, w którym mieści się jedno z dwóch głównych wejść do zespołu budynków C-1 – C-5. Wejście to nie jest jednak dostępne dla osób z niepełnosprawnościami (patrz deklaracja budynku C-1). Do budynku C-3 można także dostać się od strony budynku C-5 (patrz deklaracja budynku C-5), a następnie przez budynek C-4. Jednak dojście do budynku C-3 z tej strony jest znacznie utrudnione dla osób z niepełnosprawnością narządu ruchu ze względu na występujące różnice poziomów w ramach jednej kondygnacji, które niwelowane są za pomocą platformy schodowej (wymagana pomoc portiera przy obsłudze urządzenia).

Bezkolizyjny dostęp do budynku C-3 dla osób z niepełnosprawnością ruchu możliwy jest za pomocą podnośnika pionowego, usytuowanego przy łączniku między budynkiem C-1 i C-2. Korzystanie z podnośnika jest możliwe tylko dla osób posiadających uprawnienia (studenci z niepełnosprawnością). Podnośnik ma numerację poziomów niespójną z kondygnacjami w budynku, tj. nr „1” w podnośniku odpowiada kondygnacji „0” (parter).

W celu dostania się do budynku C-3, wymagane jest wjechanie podnośnikiem na poziom parteru, a następnie skierowanie się w lewo przez budynek C-1 do budynku C-3.

Dodatkowo istnieje także możliwość dostania się do obiektu przez drzwi umieszczone na poziomie terenu (w budynku jest to poziom „-1”), usytuowane z boku budynku (pod łącznikiem między budynkiem C1 i C-3). Drzwi są zamknięte (korzystanie z nich jest ograniczone, gdyż jest to wyjście ewakuacyjne). W celu wejścia do budynku wymagane jest skorzystanie z domofonu.

Budynek

Budynek C-3 jest częścią zespołu budynków C-1 - C-5. Jest to obiekt pięciokondygnacyjny. Komunikacja pozioma jest dostosowana dla osób z niepełnosprawnościami. W obrębie kondygnacji nie występują różnice poziomów. Przedłużeniem budynku C-3 jest budynek C-4 (wspólny korytarz). Na wyższych kondygnacjach granicę między budynkami wyznaczają szklane drzwi. Na parterze rozdzielenie budynków jest nieczytelne (wyłącznie informacja w formie tabliczki).

Między poszczególnymi piętrami można się przemieszczać za pomocą klatki schodowej bądź windy. Winda osobowa nie spełnia jednak norm dostępności, gdyż kabina ma wymiar 100x120 cm. Panel sterujący windy (zewnętrzny i wewnętrzny) jest dostosowany dla osób z dysfunkcją narządu wzroku (oznaczenia wypukłe). Dźwig wyposażony jest również w informację głosową. Schody mają prawidłową formę, jednak brakuje im udogodnień dla osób z dysfunkcją narządu wzroku (brak kontrastów kolorystycznych i faktur).

Wszystkie sale dydaktyczne są dostępne dla osób o szczególnych potrzebach. Przy wejściu do pomieszczeń nie występują bariery architektoniczne.

W budynku znajduje się jedna toaleta przeznaczona dla osób z niepełnosprawnościami. Usytuowana jest ona na parterze, w pobliżu łącznika między budynkami C-1 i C-3 (naprzeciw schodów).

Dodatkowe informacje

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W budynku zainstalowane są znaczniki dźwiękowe. Lokalizacja: wejście do budynku C-3 z budynku C-1, winda na parterze, między granicą budynku C-3 i C-4.

W budynku nie ma ścieżek orientacji.

W budynku nie ma planów dotykowych obiektu.

W budynku nie ma czytelnego systemu informacji wizualnej zgodnego ze standardem PWr.

W budynku nie ma pętli indukcyjnych.

W budynku nie ma możliwości skorzystania z usług tłumacza migowego (w przypadku potrzeby skorzystania z usług tłumacza migowego, należy skontaktować się z Działem Dostępności i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami minimum 48h przed planowaną wizytą (e-mail: pomoc.n@pwr.edu.pl).

W budynku znajduje się krzesło ewakuacyjne. Usytuowane jest ono na 3 piętrze, w klatce schodowej.

Ostatnia aktualizacja deklaracji: marzec 2024

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję