TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Koordynatorzy ds. dostępności na Politechnice Wrocławskiej

Wykres pudełkowy

Wykres pudełkowy stosowany jest w statystyce do przedstawiania rozkładu badanej cechy. Zawiera charakterystyczne elementy, takie jak: mediana, kwartyl 1, kwartyl 3, minimum, maximum.

Zalecenia do opisu:

  • Opisujemy charakterystyczne elementy, które zostały ujęte na wykresie (wymienione powyżej);
  • Należy pamiętać o kontekście i użytkownikach - jeżeli materiał jest wprowadzający a wykres umieszczony jest w celu zapoznania się użytkownika z jego wyglądem, należy ten wygląd dokładniej opisać. W przypadku, gdy wiemy, że odbiorca jest już zaznajomiony z wyglądem wykresu, nie ma potrzeby go opisywać;
  • Dane można przedstawić za pomocą opisu słownego lub tabeli;
  • Jeżeli nie da się określić konkretnych wartości, można podać wartości przybliżone.

Przykładowe opisy wykresów pudełkowych znajdują się w dokumencie: "Otwarty Standard Materiałów Edukacyjnych – praktyczne przykłady" – Przykład 15 oraz 46.

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję