TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Koordynatorzy ds. dostępności na Politechnice Wrocławskiej

Inne złożone diagramy

W materiałach edukacyjnych na uczelni technicznej wykorzystuje się również wiele innych złożonych i skomplikowanych diagramów oraz wykresów, charakterystycznych dla danej dziedziny nauki. Do tego typu elementów mogą należeć: diagram Grotriana, diagram Hertzsprunga-Russella, diagram Jabłońskiego czy wykres termodynamiczny. Tworzone są one ze względu na mnogość danych jaka istnieje i gromadzi się (np. podczas badania jakiejś dziedziny), po to, by móc te dane uporządkować i przedstawić. Na pierwszy rzut oka schematy takie mogą się wydawać niemożliwe do opisania, ponieważ wizualnie proces, który ilustrują, nie jest od razu oczywisty i wydaje się bardzo złożony. Dlatego opis takich elementów może wymagać cierpliwości, znajomości danej dziedziny i większej ilości poświęconego czasu.

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję