TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Koordynatorzy ds. dostępności na Politechnice Wrocławskiej

Złe praktyki

Podstawowe problemy i błędy przy zamieszczaniu wzorów matematycznych:

  1. Wstawianie wzorów jako obraz tekstu, np. zrzut ekranu, bez opisu alternatywnego. Takie obrazy mogą być oglądane tylko ludzkimi oczami, więc osoby, które polegają na technologii odczytu ekranu nie będą miały dostępu do tych wyrażeń. Usłyszą komunikat o grafice, ale jeżeli nie zostanie zapewniony żaden opis alternatywny do tej grafiki, to nie będą wiedziały co jest na niej zawarte. Chociaż dodanie takiego tekstu alternatywnego umożliwi osobom niewidomym i niedowidzącym usłyszenie, co się tam znajduje, to nie jest to rozwiązanie idealne – nie daje ono porównywalnego poziomu dostępu z tym, jaki mają osoby bez niepełnosprawności, np. wzór w takiej postaci nie ma możliwości edycji czy rozwiązywania.
  2. Wykorzystywanie domyślnego narzędzia Edytor Równań pakietu MS Office - nie wszystkie technologie asystujące mogą uzyskać dostęp do takich równań - lub wstawianie symboli, skrótów indeksów górnych/dolnych.

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję