TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Koordynatorzy ds. dostępności na Politechnice Wrocławskiej

Centrum Wiedzy i Informacji Naukowo-Technicznej centrum.pwr.edu.pl

Politechnika Wrocławska zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Centrum WIedzy i Informacji Naukowo-Technicznej.

  • Data publikacji strony internetowej: 2017-07-01
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2019-06-01

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne

  1. Ruchomy slajder na stronie głównej.
  2. Brak opisów alternatywnych na podstronie Usługi. Błąd wynikający z ograniczeń CMS.
  3. Część dokumentów elektronicznych nie posiada prawidłowej struktury.

Informujemy, że treści niedostępne wynikające z błędow redaktorskich są systematycznie poprawiane. Dodatkowo prowadzimy prace nad zwiększeniem dostępności udostępnianych dokumentów elektronicznych.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

  • Deklarację sporządzono dnia: 2020-09-03
  • Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 2020-09-10

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Każdy ma prawo:

  • zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
  • wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

  • dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
  • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
  • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Informacje podstawowe

budynek D-21

Plac Grunwaldzki 11,

50-370 Wrocław

Teren wokół budynku

Do budynku prowadzą utwardzone ścieżki. Bezpośrednio przed budynkiem nie ma miejsc parkingowych dla OzN. Najbliższe takie stanowisko oddalone jest ok. 100 m od wejścia od budynku.

Wejście do budynku

Budynek podzielony jest na dwie części: ogólnodostępną i pracowniczą. W strefie ogólnodostępnej na kondygnacji 1 i 2 znajduje się strefa otwartej nauki, a na parterze: szatnia – usytuowana po prawej stronie oraz strefa gier, laboratorium tyfloinformatyczne (pom. 005) i sala audytoryjna (pom. 007) – zlokalizowane po lewej stronie. Do tej części budynku wchodzi się wejściem A (wejście dla studentów) i B (wejście dla pracowników). Do części pracowniczej prowadzą drzwi oznaczone literą C i D. Wszystkie wejścia są z poziomu terenu i usytuowane są w podcieniu budynku. Drzwi otwierane są ręcznie. Nad wejściem umieszczone są głośniki systemu naprowadzającego Totupoint (system dla osób niewidomych i niedowidzących).

Budynek

Wejście na strefę otwartej nauki zabezpieczone jest bramkami. Jedna z bramek przeznaczona jest dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

W dużym holu zastosowane są ścieżki naprowadzające (dotykowe) oraz głośniki systemu Totupoint. W budynku znajdują się też czytelne tablice informacyjne zawierające piktogramy, opisy w języku polskim, angielskim i alfabecie Brajla.

Na wyższe kondygnacje prowadzą przestronne schody kaskadowe łączące hol wejściowy z czytelniami i salami komputerowymi, zlokalizowanymi na pierwszej i drugiej kondygnacji. Schody usytuowane są po prawej stronie. W ich pobliżu zlokalizowane są dwie windy umożliwiające wejście na wszystkie kondygnacje w budynku.

Toalety dla osób z niepełnosprawnościami znajdują się na każdej kondygnacji. Na parterze pomieszczenie sanitarne umieszczone usytuowane jest w wydzielonej części w pobliżu szatni, a na wyższych kondygnacjach w korytarzu.

Dodatkowe informacje

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W budynku nie ma pętli indukcyjnych.

W przypadku potrzeby skorzystania z usług tłumacza migowego, należy skontaktować się z Działem Dostępności i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami minimum 48h przed planowaną wizytą (e-mail: pomoc.n@pwr.edu.pl).

Informacje dodatkowe

Inne informacje i oświadczenia

Dokładamy starań, aby wszystkie udostępniane przez nas dokumenty cyfrowe posiadały logiczną strukturę a elementy graficzne w nich występujące posiadały opisy alternatywne zapewniając ich dostępność i rozpoznawalność przez czytniki ekranu. Niektóre załączniki są nierozpoznanym skanem w formacie PDF lub są złożonymi dokumentami zawierającymi np. obszerne tabele. W takim przypadku mogą Państwo:

  • skorzystać z bezpłatnego narzędzia RoboBraille dzięki któremu można rozpoznać skan w postaci nieczytanego przez oprogramowanie udźwiękawiające obrazu (narzędzie sprawdzi się przy prostych dokumentach),
  • skontaktować się z nami - postaramy się użytecznie przedstawić potrzebą treść wskazanego dokumentu.

Instrukcja obsługi narzędzia RoboBraille

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję