TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Koordynatorzy ds. dostępności na Politechnice Wrocławskiej

System ścieżek naprowadzających i pól uwagi

Wejście A do budynku D-21

  1. Wejście A do budynku D-21 drzwiami z prawej strony znacznika
    • Punkt informacyjny

      Za drzwiami na wprost rozpoczyna się ścieżka naprowadzająca. Następnie znajduje się pierwsze pole uwagi. Idąc prosto przez pierwsze pole uwagi można dojść do punktu informacyjnego - ścieżka naprowadzająca prowadzi przez około 5 metrów do drewnianej lady. Wzdłuż drewnianej lady znajduje się pole uwagi.

    • Portiernia

      Kierując się na skrzyżowaniu z pierwszym polem uwagi w prawo od strony wejścia znajduje się ścieżka naprowadzająca, która prowadzi do portierni. Na drugim polu uwagi trzeba skręcić w lewo, a następnie na trzecim polu uwagi w prawo. Portiernia znajduje się na wprost, jest przed nią czwarte pole uwagi. Stojąc twarzą do portierni po lewej stronie na ścianie znajduje się tablica z piktogramem, w czarnodruku i brajlu z napisem "portiernia".

    • Strefa bramek

      Ścieżka naprowadzająca do strefy bramek znajduje się po lewej stronie od wejścia. Stojąc plecami do drzwi na pierwszym polu uwagi, należy kierować się w lewo ścieżką naprowadzającą. Następnie kierując się prosto dochodzi się do trzeciego pola uwagi, potem skręca w się w prawo i idzie do czwartego pola uwagi przy którym znajduje się dwudrzwiowa uchylana bramka. Można przez nią przejść przez pchnięcie drzwiczek do przodu. Po przejściu przez bramkę znajduje się piąte pole uwagi.

  2. Wejście A do budynku D-21 drzwiami z lewej strony znacznika
    • Punkt informacyjny

      Za drzwiami na wprost rozpoczyna się ścieżka naprowadzająca. Następnie znajduje się pierwsze pole uwagi. Idąc prosto przez pierwsze pole uwagi można dojść do punktu informacyjnego - ścieżka naprowadzająca prowadzi przez około 5 metrów do drewnianej lady. Wzdłuż drewnianej lady znajduje się pole uwagi.

    • Portiernia

      Kierując się na skrzyżowaniu z pierwszym polem uwagi w prawo od strony wejścia znajduje się ścieżka naprowadzająca, która prowadzi do portierni. Na trzecim polu uwagi trzeba skręcić w lewo, a następnie na czwartymm polu uwagi w prawo. Portiernia znajduje się na wprost, jest przed nią piąte pole uwagi. Stojąc twarzą do portierni po lewej stronie na ścianie znajduje się tablica z piktogramem, w czarnodruku i brajlu z napisem "portiernia".

    • Strefa bramek

      Ścieżka naprowadzająca do strefy bramek znajduje się po lewej stronie od wejścia. Stojąc plecami do drzwi na pierwszym polu uwagi, należy kierować się w lewo ścieżką naprowadzającą. Następnie kierując się prosto dochodzi się do drugiego pola uwagi, potem skręca w się w prawo i idzie do trzeciego pola uwagi przy którym znajduje się dwudrzwiowa uchylana bramka. Można przez nią przejść przez pchnięcie drzwiczek do przodu. Po przejściu przez bramkę znajduje się czwarte pole uwagi.

Hall za strefą bramek

  • Punkt Kontaktowy ds. Transferu Technologii

    Wchodząc na pierwsze pole uwagi za bramką należy iść prosto do drugiego pola uwagi. Na skrzyżowaniu z nią po lewej stronie znajdują się drzwi do Punktu Kontaktowego ds. Transferu Technologii. Przed drzwiami wejściowymi do tego pokoju znajduje się pole uwagi.

  • Szatnia

    Kierując się prosto na skrzyżowaniu z drugim polem dochodzi się do trzeciego pola uwagi, które na prawo kieruje ścieżką do szatni, znajdującej się w odległości ok. 11 metrów. Przed szatnią znajduje się pole uwagi.

  • Strefa Gier

    Mijając skrzyżowanie trzeciego pola uwagi i kierując się dalej prosto dociera się do czwartego pola uwagi, które krzyżuje się ze ścieżką. Na lewo prowadzi ona do drzwi Strefy Gier. Przed wejściem do tego pokoju jest pole uwagi. Stojąc twarzą do drzwi po lewej stronie znajduje się tablica z piktogramem, w czarnodruku i brajlu informująca "Strefa Gier".

  • Toaleta

    Mijając czwarte pole i idąc dalej prosto, piąte pole uwagi skrzyżowane ze ścieżką na prawo prowadzi do wnęki - korytarza prowadzącego do toalet, który jest w odległości ok. 13 metrów piątego pola uwagi. Za tym polem uwagi jest ściana, na której znajduje się znacznik "Przejście do toalet". Toalety są odpowiednio opisane za pomocą tabliczek z piktogramem, w czarnodruku i brajlu, które znajdują się prawej stronie drzwi każdej z toalet (toaleta damska, męska, dla osób z niepełnosprawnością).

  • Hall

    Na przestronnym hallu znajdują się pufy - miejsca siedzące.

  • Winda i schody

    Mijając skrzyżowanie piątego pola uwagi i kierując się dalej prosto dociera się do szóstego pola uwagi, które krzyżuje się ze ścieżką. Na prawo prowadzi ona do windy i schodów w odległości około 14 metrów. Znajdują się tam drzwi, nad którymi jest znacznik: "Winda i schody".

  • Pracownia integracyjna

    Mijając skrzyżowanie szóstego pola uwagi i kierując się dalej prosto dociera się do siódmego pola uwagi, które krzyżuje się ze ścieżką. Na lewo prowadzi ona do drzwi Pracowni Integracyjnej. Przed drzwiami wejściowymi do tego pokoju znajduje się pole uwagi. Stojąc twarzą do drzwi po lewej stronie znajduje się tablica z piktogramem, w czarnodruku i brajlu informująca "Pracownia integracyjna".

  • Laboratorium Tyfloinformatyczne

    Mijając skrzyżowanie siódmego pola uwagi i kierując się dalej prosto dociera się do ósmego pola uwagi, które krzyżuje się ze ścieżką. Na lewo prowadzi ona do drzwi Laboratorium Tyfloinformatycznego. Przed drzwiami wejściowymi do tego pokoju znajduje się pole uwagi. Nad drzwiami znajduje się znacznik "Laboratorium Tyfloinformatyczne". Po lewej stronie drzwi do sali 005 znajduje się tablica informacyjna z piktogramem, w czarnodruku i brajlu.

Strefa Otwartej Nauki

  1. Schody
    • Wejście

      Wejście na schody prowadzące do Strefy Otwartej Nauki sygnalizuje pole uwagi. Stojąc twarzą do schodów, poręcz znajduje się po lewej stronie tuż przy ścianie, a po prawej stronie poręcz z balustradą.

    • I piętro

      Chcąc dostać się na pierwsze piętro Strefy Otwartej Nauki należy wejść po trzech ciągach schodów (w jednym kierunku), które oddzielone są dwoma spocznikami. Początki i końce spoczników zaznaczone są na krawędziach taśmą antypoślizgową. Koniec schodów na pierwszym parterze zakończony jest polem uwagi. Wejście do Strefy znajduje się na prawo, gdzie jest kilkaset miejsc do pracy, a także pokoje pracy indywidualnej.

    • II piętro

      Chcąc dostać się na drugie piętro Strefy Otwartej Nauki należy wejść po kolejnych dwóch ciągach schodów (w jednym kierunku), które oddzielone są spocznikiem. Analogicznie spocznik oznaczony jest taśmami antypoślizgowymi. Także początek i koniec schodów na drugie piętro zaczyna się i kończy polem uwagi. Wejście do Strefy znajduje się na prawo, gdzie jest kilkaset miejsc do pracy, a także pokoje pracy indywidualnej

  2. Winda
    • Winda z prawej strony

      Przed drzwiami windy znajduje się pole uwagi. Na ścianie z prawej strony drzwi windy znajduje się tablica z piktogramem, w czarnodruku i brajlu informująca o windzie. Na ścianie z lewej strony znajduje się tablica z piktogramem, w czarnodruku i brajlu informująca o schodach, które prowadzą do przejścia służbowego. Winda nie posiada komunikatów głosowych. W środku windy po lewej stronie od drzwi znajduje się tablica z przyciskami. Numeracja na panelu sterowania jest brajlu: -1 - garaż, 0 - parter, 1 - półpiętro, 2 - pierwsze piętro, 3 - drugie piętro (normy w pokoju 203), 4 - trzecie piętro. Na panelu są wyczuwalne dodatkowe przyciski: dzwonka do alarmu, otwierania drzwi. W celu wykonania telefonu awaryjnego należy przytrzymać przez 10 sekund przycisk dzwonka, a następnie czekać na połączenie. Na ścianie z prawej strony znajduje się poręcz.

    • Winda z lewej strony

      Przed drzwiami windy znajduje się pole uwagi. Tablica informująca o windzie z piktogramem, w czarnodruku i brajlu znajduje się na ścianie po lewej stronie windy. Winda nie posiada komunikatów głosowych. Wewnątrz windy po lewej stronie od drzwi znajduje się tablica z przyciskami. Numeracja na panelu sterowania jest brajlu: -1 - garaż, 0 - parter, 1 - półpiętro, 2 - pierwsze piętro, 3 - drugie piętro (normy w pokoju 203), 4 - trzecie piętro. Na panelu są wyczuwalne dodatkowe przyciski: dzwonka do alarmu, otwierania drzwi. W celu wykonania telefonu awaryjnego należy przytrzymać przez 10 sekund przycisk dzwonka, a następnie czekać na połączenie. Na ścianie z prawej strony znajduje się poręcz.

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję