TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Koordynatorzy ds. dostępności na Politechnice Wrocławskiej

Deklaracja dostępności budynku E1

Informacje podstawowe

Wydział Architektury

Adres:

ul. Prusa 53/55

50-317 Wrocław

Telefon portiernia: 71 320 63 11

Teren wokół budynku

Chodniki wokół budynku mają nierówności. Przed wejściem występuje kostka brukowa, która jest dość śliska. W pobliżu znajdują się przejścia dla pieszych dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami.

W pobliżu budynku nie ma miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami.

Wejście do budynku

Wejście główne do budynku usytuowane jest od strony B. Prusa. Nie jest ono dostosowane dla osób z niepełnosprawnością kończyn dolnych. Od strony dziedzińca znajduje się wejście przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościa ruchową. W wejściu są trzy stopnie, na które w razie konieczności nakładana jest rampa. W celu dostania się do budy należy zadzwonić na domofon znajdujący się przy drzwiach.

Drzwi wejściowe (wejście główne) są rozwierane, otwierane ręcznie. Ze względu na ich wagę i wielkość, wymagane jest zwiększone użycie siły przy obsłudze.

Drzwi przy wejściu bocznym są dwuskrzydłowe, aby osiągnąć odpowiednią szerokość przejścia, wymagane jest otwarcie dwóch skrzydeł. W przedsionku występują drzwi wahadłowe utrudniające dostępność.

Budynek

Budynek ma 5 kondygnacji. W kształcie zbliżony jest do litery L. Na wszystkie kondygnacje zapewniono dostęp osobom z niepełnosprawnościami fizycznymi, poprzez windę, podnośnik schodowy i schodołaz. Winda jest samoobsługowa, zaś korzystanie z podnośnika wymaga pobrania klucza z portierni. Z użytku dla osób poruszających się na wózku wyłączony jest fragment budynku w przyziemiu (tzw. „metalowe schody), w którym znajdują się 2 sale zajęciowe (043, 042A).

Komunikacja pozioma jest dostępna dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. W miejscach w których pojawiają się różnice poziomów można skorzystać z podnośnika lub schodołazu.

W budynku są dwie toalety przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami. Jedna znajduje się w przyziemiu (wymagane skorzystanie z podnośnika), druga na drugim piętrze.

Dodatkowe informacje

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W budynku zainstalowane są znaczniki dźwiękowe yourway. Lokalizacja: wejście główne do budynku.

W budynku nie ma ścieżek orientacji.

W budynku nie ma planów dotykowych obiektu.

W budynku nie ma czytelnego systemu informacji wizualnej zgodnego ze standardem PWr.

W budynku nie ma pętli indukcyjnych.

W budynku nie ma możliwości skorzystania z usług tłumacza migowego (w przypadku potrzeby skorzystania z usług tłumacza migowego, należy skontaktować się z Działem Dostępności i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami minimum 48h przed planowaną wizytą (e-mail: pomoc.n@pwr.edu.pl).

W budynku znajdują się 2 krzesła ewakuacyjne. Jedno usytuowane jest ono na 3 piętrze, na przeciw głównej klatki schodowej, obok auli. Drugie znajduje się na 2 piętrze, w bocznym skrzydle budynku, na przeciw schodów.

Ostatnia aktualizacja deklaracji: marzec 2024

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję