TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Adres:
ul. Smoluchowskiego 23
50-372 Wrocław
Telefon portiernia: 71 320 29 31
Teren wokół budynku jest dostępny dla osób z niepełnosprawnościami. Wokół nie ma barier, uniemożliwiających dojście do budynku. Przy przejściach dla pieszych są obniżone krawężniki. Chodniki przy budynku pokryte są zarówno kostką brukową, która może utrudniać poruszanie się osób z niepełnosprawnościami, jak i płytami betonowymi (nawierzchnia przed wejściem głównym do budynku).
Bezpośrednio przy budynku nie ma miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami. Najbliższe takie stanowiska zlokalizowane są wzdłuż ulicy Smoluchowskiego, przy budynku B-4.
Wejście główne do budynku jest dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Znajduje się przy nim pochylnia zapewniająca dostęp osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim. Drzwi wejściowe są rozwierane, otwierane ręcznie. Ze względu na wagę drzwi, wymagane jest zwiększone użycie siły przy ich obsłudze.
Wejście do budynku możliwe jest także od strony dziedzińca. Jest ono dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami – dostępne z poziomu terenu.
Bryła budynku jest rozczłonowana, jednak układ ciągów komunikacyjnych jest czytelny. Obiekt ma 4 kondygnacje nadziemne i 1 podziemną. W budynku znajduje się podnośnik pionowy, umożliwiający komunikację między piętrami. Korzystanie z podnośnika wymaga pomocy dodatkowej osoby. Konieczne jest pobranie kluczyka z portierni.
Korytarze w budynku są wąskie – ich szerokość waha się przeważnie w granicach 100-107 cm. Wymiar korytarza ogranicza dostęp do pomieszczeń w budynku.
Sale dydaktyczne są dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami. W salach wykładowych 216 i 220 o układzie amfiteatralnym, zapewniony jest dostęp wyłącznie do ich dolnej części.
Na każdej kondygnacji znajduje się toaleta przeznaczona dla osób z niepełnosprawnościami.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W budynku nie ma znaczników dźwiękowych.
W budynku nie ma ścieżek orientacji.
W budynku nie ma planów dotykowych obiektu.
W budynku nie ma czytelnego systemu informacji wizualnej zgodnego ze standardem PWr.
W budynku nie ma pętli indukcyjnych.
W budynku nie ma możliwości skorzystania z usług tłumacza migowego (w przypadku potrzeby skorzystania z usług tłumacza migowego, należy skontaktować się z Działem Dostępności i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami minimum 48h przed planowaną wizytą (e-mail: pomoc.n@pwr.edu.pl).
W budynku znajduje się krzesło ewakuacyjne. Usytuowane jest ono na 3 piętrze, przy sali 3.23.
Ostatnia aktualizacja deklaracji: marzec 2024
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »