TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Koordynatorzy ds. dostępności na Politechnice Wrocławskiej

Standard dostępności cyfrowej

Celem niniejszego opracowania jest wprowadzenie jednolitych standardów dostępności cyfrowej w Politechnice Wrocławskiej, co zapewni spójny sposób tworzenia, projektowania i udostępniania cyfrowych treści oraz narzędzi dla wszystkich użytkowników. Wdrożenie jednolitych standardów dostępności cyfrowej na uczelni umożliwi studentom, doktorantom i pracownikom, również tym ze szczególnymi potrzebami korzystanie z tych samych treści i narzędzi na równi ze wszystkimi odbiorcami treści.

Dostępność cyfrowa może dotyczyć różnych rodzajów treści i usług, takich jak strony internetowe, aplikacje, dokumenty PDF, multimedia, e-booki, kursy online i wiele innych. Wymagania dotyczące dostępności cyfrowej obejmują wiele różnych aspektów, takich jak łatwość nawigacji, dostępność treści dla czytników ekranu, dostępność dla użytkowników korzystających z klawiatury zamiast myszy, zapewnienie dostępu do alternatywnych opisów dla obrazów, audio i wideo.

Standardy mają zapewniać spójność oraz wysoki poziom w procesie tworzenia treści cyfrowych, co ułatwi pracę twórców, a także ułatwi ocenę i weryfikację dostępności cyfrowej wewnątrz Politechniki Wrocławskiej oraz dla instytucji i organizacji zewnętrznych. Jednolite standardy dostępności cyfrowej na uczelni będą zgodne z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi dostępności cyfrowej i pomogą uczelni w spełnieniu swoich obowiązków w zakresie równości dostępu do edukacji i informacji dla wszystkich użytkowników.

Wytyczne określone w Standardzie dostępności cyfrowej Politechniki Wrocławskiej, obowiązują wszystkich pracowników tworzących lub modyfikujących istniejące strony internetowe, aplikacje mobilne, multimedia, dokumenty elektroniczne, redagujących treści cyfrowe m.in. na oficjalnych stronach lub w mediach społecznościowych Politechniki Wrocławskiej. W przypadku braku możliwości zapewnienia wskazanych w dokumencie wytycznych należy przeprowadzić dodatkowe uzgodnienia z koordynatorem ds. dostępności cyfrowej Politechniki Wrocławskiej - kontakt do koordynatorów na podstronie O nas.

Do pobrania

Standardy dostępności cyfrowej Politechniki Wrocławskiej, 2023 [ .docx ]

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję